Zaatakuj swój dzień, zanim on zaatakuje Ciebie! Sprytne zarządzanie czasem w biznesie i na co dzień [RECENZJA]

Recenzja książki zaatakuj swoj dzien zanim on zaatakuje ciebie sprytne zarzadzanie czasem w biznesie i na co dzien

Książka Marka Woodsa i jego ojca Trappera trafnie wskazuje, jak odnaleźć się we współczesnym, przepełnionym osobistymi i systemowymi rozpraszaczami świecie. Mężczyźni w prostej formie przedstawiają, jak uniknąć marnowania czasu na bezsensowne czynności i sprawnie go organizować. To doskonała pozycja dla każdego, komu zdarza się „gubić” dni, nie wiedząc, jak to możliwe, że minęły tak szybko, skoro nic w tym czasie nie zostało zrobione. To też świetna książka dla tych, którzy mimo sprawnej organizacji, chcieliby udoskonalić system i zoptymalizować go w oparciu o sprytne i skuteczne metody. Sprawdzone strategie produktywności umożliwiają skupienie się na postawionych celach i realizowanie założeń punkt po punkcie.

Kto z nas nie odnosi czasem wrażanie, że wszystko jest na jego głowie, a im więcej pracuje, tym więcej ma do nadrobienia? Poradnik „Zaatakuj swój dzień, zanim on zaatakuje Ciebie! Sprytne zarządzanie czasem w biznesie i na co dzień” to świetna pozycja dla każdego, kto na powyższe pytanie odpowiedział twierdząco. Dzięki wyczerpującym poradom pozwala sprytnie planować czas, by ze wszystkim zdążyć. Skoncentrowanie na kluczowych działaniach pozwala na zachowanie większej kontroli i spokoju. Świadomość sprawnego zarządzania i monitorowania każdego kroku umożliwia sprawniejsze zarządzanie także w kontekście zespołowym. W końcu, wymagając czegoś od innych, zawsze powinno się zaczynać od siebie.

Treść

Gromadzenie energii osobistej i jej mądre dystrybuowanie pozwala na realizację wszystkich założeń i mądre wykorzystywanie możliwości. Wpływa to na większą asertywność i szybkość pracy. Autorzy szczegółowo przedstawiają elementy sztuki wyboru i odmawiania. Poruszają tematy ważne, takie jak przewidywanie i asertywność. Tłumaczą, że optymalizowanie czasu nie bazuje na byciu jego niewolnikiem, a jedynie właściwym i świadomym jego wykorzystaniu. Dzięki temu każdy stawiany przez nas krok może być wykonywany efektywniej. Mało tego, robią to w tak trafny sposób, że odnosi się wrażenie, iż dzieło jest napisane dla aktualnie czytającej je osoby, ze znajomością wszystkich słabości i niezliczonymi „zaraz”, „jutro” i „później”. Nie przez przypadek jeden z rozdziałów nosi tytuł „Matka miała rację”…

książka zaatakuj swoj dzien zanim on zaatakuje ciebie sprytne zarzadzanie czasem w biznesie i na co dzien

Autorzy

Gdyby tego typu książkę napisał teoretyk, przewidujemy, że nawet nie zamieścilibyśmy jej na naszej stronie. Jednak omawiana pozycja została napisana przez osoby, które swoją codzienną pracą pokazują prezentowane w książce założenia i są dowodem na to, że naprawdę działają. Traper Woods to uznany specjalista, skupiający się głównie na zarządzaniu czasem i relacjach z klientami. Pokonując ponad cztery miliony kilometrów zmienił życie wielu tysięcy obywateli Stanów Zjednoczonych i Kanady. Jego syn Mark ma wieloletnie doświadczenie w szkoleniach z zarządzania, sprzedaży i marketingu. Jego wiedza pozwala mu na tworzenie strategii doskonale dostosowanych do dynamicznie zmieniającej się rzeczywistości biznesowej. Tematyka wspólnej książki, doświadczenie autorów i popularność kluczowego problemu sprawiają, że to świetna propozycja dla każdego, kto chce mieć więcej czasu. Nas przekonała!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *