Crowdfunding. Zrealizuj swój pomysł ze wsparciem cyfrowego tłumu. [RECENZJA]

recenzja ksiażki crowdfunding zrealizuj swoj pomysl ze wsparciem cyfrowego tlumu

„Crowdfunding. Zrealizuj swój pomysł ze wsparciem cyfrowego tłumu” to książka Bartosza Filipa Malinowskiego i Marcin Giełziaka. Autorzy wyjaśniają, czym jest crowdfunding i na jakich zasadach działa. W książce znaleźć również można odpowiedzi na pytania dotyczące między innymi tego, jak kreować promocję bez dużych nakładów, jak przygotować budżet i plan kampanii,  a także jak dotrzeć ze swoim przesłaniem do mediów?

Finansowanie przez sieć

Zapewne wiele osób zastanawia się czym jest crowdfunding. Przede wszystkim warto odpowiedzieć na pytanie czym nie jest – nie jest społecznościowym finansowaniem, piramidą finansową czy też bezzwrotną pożyczką. Crowdfunding to demokratyczna forma marketingu stanowiąca połączenie zaufania i dialogu z gospodarką doświadczeń i mechanizmami społecznościowymi. Crowdfunding to demokratyczna i cyfrowa metoda finansowania projektów, w ramach której zainteresowana osoba głosuje swoimi pieniędzmi na pomysł, który zyskał jej uznanie, a w zamian otrzymuje konkretną korzyść.

Kilka cennych porad

„Crowdfunding. Zrealizuj swój pomysł ze wsparciem cyfrowego tłumu” to nie tylko wyjaśnienie czym jest tytułowy crowdfunding. To również zbiór cennych porad dotyczących tego, jak odpowiednio sformułować cele, a także odpowiedź na pytanie dlaczego tłum miałby wesprzeć ten konkretny pomysł. Bartosz Filip Malinowski i Marcin Giełzak podpowiadają również, jak przygotować dobrą kampanię, a także jak powinien być wykonany sam projekt, aby zachęcił tłum do poparcia. Cenne są również informacje na temat dobrania odpowiednich nagród.

Zbiór opowieści

„Crowdfunding. Zrealizuj swój pomysł ze wsparciem cyfrowego tłumu” jest zbiorem opowieści o różnego rodzaju fascynujących przedsięwzięciach. Wśród nich jest nowa marka odzieżowa, firma produkująca gry planszowe, czy też zespół muzyczny. W książce Bartosza Filipa Malinowskiego i Marcin Giełziaka znaleźć można rozmowy z autorami projektów, które zostały już zrealizowane.

ksiażka crowdfunding zrealizuj swoj pomysl ze wsparciem cyfrowego tlumu

Crowdfunding w praktyce

Autorzy książki są praktykami crowdfundingu. Środki na wydanie pozyskane częściowo zostały właśnie dzięki wsparciu internautów. Cała kampania ruszyła na platformie crowdfundingowej Wspieram.to. Pierwszym celem było wydanie książki – kwota wysokości 6500 zł. Dla wielu osób zaskakującym może być, że cel ten udało się osiągnąć w zaledwie 48 godzin! Przed autorami pojawił się cel kolejny – kwota 9500 zł pozwalająca na uatrakcyjnienie CROWDparty – imprezy, na którą zaproszeni są wszyscy wspierający finansowo projekt.

Świetny przewodnik po crowdfundingu

Książka Bartosza Filipa Malinowskiego i Marcin Giełziaka „Crowdfunding. Zrealizuj swój pomysł ze wsparciem cyfrowego tłumu” przez wiele osób uznawana jest na świetny przewodnik po crowdfundingu. Jest pisany łatwym i przystępnym dla przeciętnego czytelnika językiem. Co więcej, książka stanowi połączenie teorii z praktyką, co czyni ją jeszcze bardziej interesującą i nie tylko. Czy tak jest w rzeczywistości? O tym warto przekonać się osobiście, sięgając po tę książkową propozycję i zagłębiając się w tematykę finansowania przez sieć.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *