Gadżety dla biegacza

Bieganie

Za oknami wiosna. To odpowiedni czas na bieganie. Choć do uprawiania tego sportu wystarczą odpowiednie buty i wygodny strój, to wielbiciele biegania z pewnością chętnie zaopatrzą się w przydatne gadżety. Jakie? O tym kilka słów poniżej.

Pierwszym gadżetem na naszej liście jest zegarek. Ale nie jest to zwykły zegarek. Jest to sportowy zegarek posiadający funkcje przydatne biegaczom. Mowa o monitorowaniu tętna, pomiarze prędkości, dystansu czy nawigacji. To jednak wierzchołek góry lodowej, ponieważ zegarki dla biegaczy mogą oferować znacznie więcej, posiadać między innymi funkcje treningów fitness jak pułap tlenowy czy asystent odpoczynku. Wszystko oczywiście zależy od tego, jaką kwotę przeznaczymy dla taki gadżet.

Kolejna pozycja na liście gadżetów przydatnych biegaczowi to odtwarzacz MP3. I tutaj liczy się przede wszystkim wygoda użytkowania. Na pomysłowość producentów nie można narzekać, w ofercie znajdują się różnego rodzaju urządzenia, które całkowicie spełnią indywidualne oczekiwania. W czym można wybierać? Na rynku dostępne są odtwarzacze zintegrowane ze słuchawkami, odtwarzacze bez ekranu, odtwarzacze w formie zegarka, wodoodporne „empetrójki” i znacznie więcej.

Ciekawą propozycją okazać się mogą sznurówki. I podobnie jak jest to w przypadku zegarka, nie są to zwykłe sznurówki. Zapewne każdego biegacza dotyczy problemem rozwiązanych sznurówek, jednak teraz to już nie problem. Wystarczy zaopatrzyć w specjalne sznurówki Xtenex, których dodatkowym zadaniem jest odpowiednia regulacja naprężenia, dzięki czemu obuwie zostaje odpowiedniego dopasowane do stopy, nie trzeba zmagać się między innymi ze zbyt mocnym wiązaniem sznurowadeł.

Naszą krótką listę zamykamy opaską z diodą LED, dzięki której będziemy widoczni na drodze. Opaska świecić może pulsującą lub stale. Dioda pracuje przez ok. 100 tys. godzin. Dodatkowo opaska cechuje się wytrzymałością i co ważne – wodoodporną konstrukcją.

Lista gadżetów dla biegacza jest bardzo obszerna. Z pewnością w większości sportowych sklepów znajdziemy bardzo ciekawe propozycje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *