Jak zyskać więcej miejsca w chmurze?

chmura

Przechowywanie danych w chmurze to coraz bardziej popularne i coraz chętniej wykorzystywane rozwiązanie niosące za sobą liczne zalety, między innymi jest to dostęp do niezbędnych dokumentów niemal z każdego miejsca. Co więcej, dane można łatwo i szybko udostępnić współpracownikom. Jednak o tym, jakie korzyści wynikają z przechowywania danych w chmurze doskonale wiedzą osoby, które takie właśnie rozwiązanie wykorzystują każdego dnia.

Microsoft proponuje dodatkowe gigabajty

 

W ostatnim czasie oferujący usługi chmurowe Microsoft poinformował o zmniejszeniu z 15 GB do 5 GB dostępnego obszaru przeznaczonego na pliki prywatne. Takie posunięcie giganta z Redmond oczywiście nie spotkało się ze zrozumieniem ze strony użytkowników. W sieci pojawiły się liczne negatywne komentarze, interweniowano również za pośrednictwem serwisu zgłaszania sugestii. W związku z takimi działaniami Microsoft wystosował oficjalną odpowiedź, koncern – choć nie wycofał się z zapowiadanych zmian – wystąpił z propozycją skierowaną do użytkowników darmowego planu (chodzi o standardowe konto Microsoft bez dodatkowych usług takich jak płatne GB czy Office 365), dzięki której w łatwy sposób można zachować powierzchnię 15 GB. Kolejne 15 GB ma być przyznawane osobom korzystającym z aplikacji Camera Roll na smartfonach Lumia.

OneDrive Preview

 

Jak skorzystać z propozycji? Wystarczy zalogować się do konta Microsoftu, a następnie postępować zgodne z instrukcjami znajdującymi się na stronie preview.onedrive.com. W efekcie do konta przypisane zostanie OneDrive Preview. W zamian oczekuje się dostępu do listy kontaktów oraz adresów email, do których i tak Microsoft posiada już dostęp.

Czy taki krok ze strony giganta z Redmond spotka się z pozytywnym odbiorem ze strony użytkowników? O tym można będzie przekonać się niebawem. Internauci z pewnością szybko wyrażą swoje zdanie na ten temat. Jednak korzystanie z chmury to bardzo wygodne rozwiązanie, a więcej miejsca oznacza więcej danych „pod ręką”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *